Snapmatik​ ​1.​ ​Yılını​ ​Kutluyor!

Etkinlik Pazarlaması ve Deneyimsel Pazarlamanın altın çağını yaşadığı günümüzde, trendleri doğru yorumlamak ve inovatif yaklaşımı benimseyerek üretimde bulunmak hem markalar hem
de kullanıcı tarafında pozitif sonuçlar doğurmakta.

Kullanıcı ile bütünleşen ve hafızalarda yer eden kişiselleştirilmiş deneyimler yaratmak; markaya olan bakış açısını pozitif yönde değiştirmek, marka ve kullanıcı arasındaki iletişimi sağlamlaştırmak ve rakiplerden bir adım önde yer almak için kaçınılmaz bir fırsat. İşte Snapmatik’in de hikayesi yukarıdaki cümlelerde gizli. Snapmatik çılgınlığını Photo Booth, türkçesiyle Fotoğraf Kabini konseptiyle birleştiren Codemodeon ekibi, Snapmatik’in 1 senelik yolculuğuna birçok marka, etkinlik ve etkileşim sığdırdı.

Ekim 2016’da Unisite ile ilk etkinliğini gerçekleştiren Snapmatik, geride bıraktığımız bir yıllık süre boyunca 30’u aşkın etkinlikte aralarında Eti, Penti, Cevahir, Disney, Domestos gibi değerli markaların da bulunduğu kitlelere, eşsiz bir eğlencenin yanı sıra, sosyal mecralarda paylaşımda bulunabildikleri anılar biriktirmelerine olanak sağladı.

Codemodeon’un Photo Booth ailesi Snapmatik ile sınırlı kalmıyor. Markanıza özel eğlenceli Capsler üretebildiğiniz Capsmatik, birbirinden keyifli filtreler eşliğinde GIF dünyasını ayağınıza getiren Gifmatik ve yakın zamanda lansmanı yapılan ve anında yüz tanıma teknolojisi ile hayallerinizdeki karaktere bürünmenizi sağlayan Facematik, Snapmatik’in kardeşleri olarak sahalarda yerlerini almaya devam ediyor. Hazır filtrelerin yanı sıra markanıza arzu edildiği takdirde markanıza özelleştirilmiş filtre ve içerik çalışmalarına da olanak sağlayan Snapmatik, markanızın motto / logo / hashtag gibi değerlerine fotoğraf çıktısında yer vererek, marka ve kullanıcı arasında hafızalara kazınan bir deneyim yaratmayı amaçlıyor. Hediye edilen fiziksel çıktıya ek olarak, dijital ortamda da paylaşıma izin veren alt yapısı sayesinde Snapmatik, ortamın yıldızı olmaya devam ediyor.

Codemodeon Kurucu Ortaklarından Yağız Hatay’ın Pazarlamasyon ile Sanal Gerçekler üzerine gerçekleştirdiği röportajda Snapmatik ve Photo Booth konseptiyle ile ilgili bahsettiklerine göz atmakta fayda var:

“Markaların etkinliklerde kullanarak ilgiyi kendi üzerlerine çekebileceği, kitlelerle daha etkili iletişim kurmasını sağlayacak ürünler de geliştiriyoruz. Bilindik PhotoBooth (Fotoğraf Kabini) konseptine yeni bir soluk kazandırmak istedik. Bunun neticesinde GifMatik, CapsMatik ve SnapMatik adında üç farklı kabin ürettik. Adları fonksiyonlarını oldukça belli ediyor aslında. SnapMatik ile popüler Snapchat uygulamasındaki filtrelere benzer filtreler ile zenginleştirdiğimiz fotoğraflar ortaya çıkarken, Capsmatik ile markalar kendi Capslerini oluşturabiliyor ve katılımcılar bu Capslere uygun eğlenceli fotoğraflar çektiriyorlar. GifMatik ile 5 farklı fotoğraf çekiliyor ve birbirinden eğlenceli filtreler ile zenginleştirilip ziyaretçiye hediye ediliyor.”

İnsan ve teknolojinin müthiş bir ivmeyle bütünleştiği çağımızda pazarlama ve yaratıcılığı harmanlarken keyif almaya, ürettiklerimizle iz bırakmaya devam etmeliyiz. Yaratabileceklerimiz yalnızca hayal gücümüz ile sınırlı.