PORTFÖYÜNÜZDEKİ TÜM PROJELERİ SİZ Mİ YAPIYORSUNUZ YOKSA TEDARİK Mİ EDİYORSUNUZ?

Codemodeon yazılım tabanlı olarak faaliyet gösteren bir interaktif oyun ve proje stüdyosu. İçerde kendi tasarım, yazılım ve etkinlik ekibimiz var. Yapılan oyunların tasarım ve yazılım süreçleri dahil olmak üzere tüm aşamalarını kendimiz hazırlıyor ve sahaya çıkarıyoruz.

OYUNLARDA MARKA ALANI DIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİYOR MUSUNUZ?

Standart marka alanımız dışında da değişim yapabilmekteyiz. Fakat tasarım ve yazılım ekibimizin ekstra efor harcamasını gerektiren bir süreç olduğu için projenin hazırlanma süresi uzayacak ve standart tekliflere göre bir fark oluşacaktır.

SADECE DİJİTAL OYUN MU TEMİN EDİYORSUNUZ?

Anahtar teslim bir hizmet anlayışımız var. İstediğiniz oyunu markanıza özel olarak hazırlıyor, oyuna uygun standı markanızla giydiriyor ve teknik personellerimizin gözetiminde sahaya çıkarıyoruz. Etkinliğe geldiğinizde her şeyiyle hazır bulacağınız projemizi, etkinlik bitiminde alandan götürüyoruz.

ANAHTAR TESLİM HİZMET ÇERÇEVESİNDE İLERLEMEK ZORUNLU MU?

Zorunlu değil. Bazen markalar bütçe kısıtlarından ötürü kendi anlaşmalı oldukları ajanslar/firmalar aracılığı ile lojistik, personel konaklama – ulaşım gibi hizmetleri çözümleyebiliyorlar. Projede herhangi bir aksama olmaması adına anahtar teslim hizmet sağlamayı tercih ediyoruz.

1 GÜNDE KAÇ KATILIMCIYA ERİŞEBİLİYORSUNUZ?

Bir kişilik bir oyunun konumlandırılmasında günlük bazda ortalama 200 kişiye ulaşıyoruz. Çoklu oyun konumlandırmak ya da iki kişilik oyunları konumlandırmak daha fazla kişiye erişmemizi sağlıyor. Aynı zamanda photobooth projelerimiz ile günlük olarak 500 kişiye kadar ulaşma fırsatımız oluyor.

KATILIMCI DATASI TOPLAMAK MÜMKÜN MÜ?

Tabii ki de. Her etkinliğimizde oyun başlamadan önce katılımcıların kayıtlarını alıyoruz. Kayıt sırasında katılımcılardan; isim, soyisim, (marka tarafından talep edilirse) telefon ve e-mail gibi genel bilgileri alıyoruz ve katılım şartlarını kabul ettiklerine dair bir muvafakatname imzalatıyoruz. Bu datalar isteğinize bağlı olarak gün sonunda ya da etkinlik bitiminde markaya rapor olarak iletiliyor.

ETKİNLİKTE HEDİYE DAĞITMAK İSTİYORUZ? YARIŞMA GİBİ BİR KURGU YAPABİLİYOR MUYUZ?

Tüm oyunlarımızda puan kurgusu bulunuyor. Oyunun içeriğine bağlı olarak “en kısa sürede oyunu bitirme” ya da “en yüksek puanı kazanma” gibi yarışma dinamikleri mevcut. Katılımcıların skorları dijital ortamda toplanıyor ve gün sonunda teslim ediliyor. Tüm katılımcılar arasında sıralama yaparak en yüksek skoru elde edenlere ödül verilmesini sağlayabiliyoruz.

DAHA ÖNCESİNDE BAŞKA BİR TEDARİKÇi İLE ÇALIŞTIK AMA SORUN YAŞADIK. SİZİN ÜRÜNLERİNİZ FARKI NEDİR?

Tasarım ekibinin yanısıra bilgisayar ve yazılım mühendislerinden oluşan deneyimli bir kadromuz var. 2013 yılından beri ivmeyle büyüyen firmamızın birlikte çalıştığı markalar da yaptığımız işin kalitesini tescillemektedir.

SADECE MARKALARLA MI ÇALIŞIYORSUNUZ?

Markalar, etkinlik ajansları, reklam ajansları, iletişim ajansları gibi farklı kategorideki müşterilerimize çözüm ortaklığı yapıyoruz.

OYUNLARI SATIN ALABİLİYOR MUYUZ?

Oyunlarımızı kullanım haklarıyla birlikte markaya özel olarak senelik ya da daha uzun vadeli “lisanslama” kapsamında markaya teslim ediyoruz.

OYUNCULARA ÜCRET KARŞILIĞINDA OYNATMAK ÜZERE OYUNLARINIZI SATIN ALMAK İSTESEM?

Oyunlarımızı satın alarak, kitlelerin olduğu alanlarda ücret karşılığında deneyimletilmesi iş modelimizde yok ne yazık ki. B2B iş modelimiz doğrultusunda çalıştığımız markalar ve ajanslar, projelerimizi pazarlama aktivitelerinde reklam ve tanıtım amaçlı konumlandırabilirler.

CODEMODEON NASIL TELAFFUZ EDİLİYOR?

“Code” – “Mode” – “On” olmak üzere 3 kelimeden oluşan markamızı “Kod-Mod-On” şeklinde telaffuz etmenizi rica ediyoruz 🙂

PORTFÖYÜNÜZDEKİ PROJELER YERİNE ÖZEL/SIFIRDAN BİR PROJE YAPIYOR MUSUNUZ?

Evet. Markadan gelen özel talepler üzerine yepyeni bir proje tasarlayabiliyoruz.

PROJELERİNİZİN SOSYAL MEDYA İLE BAĞLANTISI VAR MI, İÇERİK PAYLAŞMA İMKANI VAR MI?

Evet. Tüm ürünlerimiz sosyal medya ile entegre edilebilmektedir, markanızın Facebook sayfasına bir tab uygulaması hazırlayarak, etkinlik sırasında çekilen fotoğrafları burada paylaşabiliyoruz.

FACEBOOK TAB UYGULAMASINA GİREN KATILIMCILAR KENDİ FOTOĞRAFLARINI KOLAYCA BULABİLİR Mİ?

Katılımcılara etkinlik sonunda bir katılımcı numarası veriyoruz. Bu numara ile Facebook tab uygulamasındaki arama kutucuğuna numaralarını fotoğraflarına girerek kolayca erişebiliyorlar.

EKİPMAN KİRALAMA HİZMETİ VERİYOR MUSUNUZ? PC, OCULUS VB. DONANIMLAR İÇİN SİZDEN DESTEK ALABİLİR MİYİZ?

Ekipman kiralama hizmetimiz yok maalesef. Sadece ürünlerimiz ve projelerimiz kapsamında gerekli olan tüm donanım, yazılım ve etkinlik hizmetlerini sağlıyoruz.