Basketball VR ile Sayıların Kralı Sensin!

3,2,1 Başla!

Header Goal VR’ın; ki kendisinden başka bir yazımızda detaylıca bahsedeceğiz; hem Türkiye hem de uluslararası sahalarda büyük ses getirmesinin ardından durmadık, eğlencenin yanında fiziksel olarak aktif olmanızı sağlayan spor oyunlarımıza Basketball VR’ın yepyeni versiyonunu da ekledik. Yurt dışı pazarında “King of Hoops” adıyla tanınan Basketball VR, Nesine.com ile yer aldığı Avrupa’nın en büyük basketbol partisi olan Türk Hava Yolları EuroLeague FanZone kapsamında, Final Four heyecanını yaşayan binlerce katılımcıya harika anlar yaşattı. Basketball VR, Adidas, THY, Türk Telekom, Coca Cola, Ülker ve Tofaş gibi birbirinden değerli markaları yanına katarak yoluna son hız devam ediyor, atılan şutlar katlanarak artıyor.

Peki Basketball VR neden markalar tarafından bu kadar tercih ediliyor ve katılımcılar bir kez daha oynayabilmek için sıraya giriyor?

Cevap basit. Gözlüğü taktığınız anda kendinizi bir basket sahasında buluyorsunuz ve yalnızca 90 saniyeniz var. Bu 90 saniye boyunca 5 farklı noktadan 3’er topluk atış hakkınızı mümkün olduğunca sayıya çevirmeye çalışıyorsunuz. Diğer oyunlarımızda olduğu gibi Basketball VR’ı da hem markalar hem de katılımcılar için vazgeçilmez kılan eğlenceli yarışma kurgusu. Yarışma kurgusuna ek olarak oyun içi alan markalama ayrıcalığı ile müşterileriniz için “Lovemark” olmanız kaçınılmaz. Çünkü artık “Deneyim, her şeydir” cümlesini yaşadığımız günlerdeyiz. Yarışma kurgusu demişken, birkaç ay önce mail kutumuzda bizi heyecanlandıran bir mesajla karşılaştık. İngiltere başta olmak üzere tüm dünyadaki izleyiciler tarafından heyecan ve keyifle takip edilen ve BBC Sport’ta yayınlanan “A Question of Sport” programının ekibi Basketball VR’ı çok beğendiklerini ve yarışmanın yayınlanacak bir bölümünde Mixed Reality (Karma Gerçeklik) çekimiyle programda yer vermek istediklerini belirttiler.

Programın içeriği oldukça yaratıcı ve mizah dolu. Eski ünlü sporculara eğlenceli sorular yöneltilen kurguda, haftalık 5 milyon izleyiciye ulaşılıyor. Ekipten gelen talep üzerine hazırlıklarımızı tamamladık ve programın sosyal medya challenge’larından birinde dünyaca ünlü eski İngiliz futbolcu Danny Mills ve yine dünyaca ünlü eski kriket ustası Graeme Swann kendilerini Basketball VR’ın eğlenceli sahasında birbirlerine meydan okurken buldular. Karma gerçeklik teknolojisi ile kayda alınmış videonun her saniyesi kahkaha garantili, sosyal medyadan aldığımız geri dönüşler ise cabası:

Sanal gerçeklik teknolojisinin kişiye dilediği anda dilediği mekana ulaşma, deneyimle bütünleşme ayıcalığı sağlaması, bu alanda üretilen içeriklerin yalnızca hayal gücüyle sınırlı olması, “Word of Mouth” yani “Ağızdan Ağıza Pazarlama”​ ​etkisini en üst noktaya taşımakta. Bu ayrıcalığı lehine kullanan markalar ise farklılık yaratmaya devam ediyor. Ve biz bu yolda keyifle ve bitmek bilmeyen bir istekle üretmeye devam edeceğiz